O parafii

Wilkowyje, obecnie dzielnica Tychów, należały do parafii św. Wojciecha w Mikołowie. Mieszkańcy Wikowyj od dawna zabiegali o swój własny kościół. Po długich staraniach uzyskano 13 IV 1981 zezwolenie na budowę punktu katechetycznego.

Teren pod budowę domu Bożego poświęcono 24 V 1982. Budowę domu katechetycznego wraz z mieszkaniem dla duszpasterza rozpoczęto w połowie czerwca 1982 i w stanie surowym ukończono go do grudnia tego samego roku.

Od września 1983 w tymczasowej kaplicy w domu katechetycznym sprawowana była codziennie Msza św. Budowę kościoła rozpoczęto w maju 1983. 12 II 1984 erygowana została parafia, której teren wydzielono zasadniczo z parafii św. Wojciecha w Mikołowie, a częściowo św. Marii Magdaleny w Tychach.

W stanie surowym kościół został ukończony jesienią 1987. Poświęcenia kościoła dokonał 13 X 1988 biskup katowicki Damian Zimoń.

Projektantami kościoła byli inżynierowie Grzegorz Ratajski i Adam Skrzypczyk, konstruktorem inż. Eryk Dyla. Projekt wystroju wnętrza opracowali Stanisław Kluska i Adam Romaniuk. Budowę kościoła prowadził ks. prob. Jerzy Robok.