OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.10.2020 – UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

1. Dziś w liturgii obchodzimy rocznicę poświęcenia kościoła. Kolektę przeznaczymy na spłatę remontu dachu. Jest to także Dzień Papieski, z tej okazji przed kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  2. Zapraszam na październikowe nabożeństwa różańcowe, które są odprawiane:
    • w poniedziałki i środy o 17:30
    • we wtorki i czwartki o 7:30
    • w piątki, soboty i niedziele po mszy o 16:00
  3. Przez cały miesiąc od poniedziałku do czwartku okazja do spowiedzi będzie tylko podczas ostatniej dziesiątki różańca; od piątku do niedzieli bez zmian.
  4. We wtorek o 19:00 wyjątkowy wieczór fatimski. Rozpocznie się mszą, po której odprawimy nabożeństwo z aktem oddania się Matce Bożej. Na zakończenie procesja. Wieczór uświetnią pieśni w wykonaniu chóru Pro Arte.
  5. W środę msza o 18:00 będzie odprawiona za zmarłych mieszkańców i zmarłych z rodzin mieszkających przy ul. Wesołej, Wichrowej, Wiśniowej i Wrzosowej.
  6. Za tydzień przypada Światowy Dzień Misyjny. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na misje. Po mszach Dzieci Maryi zapraszają na kiermasz „Misyjny kołocz” – ofiarami za zakupione słodkości również wesprzemy zbiórkę na cele misyjne.
  7. Na stronie internetowej w zakładce „Kancelaria” znajdują się informacje o I Komunii i bierzmowaniu w 2021 roku. Zainteresowani niech pobiorą formularz zgłoszeniowy, które należy wypełnić i oddać w kancelarii.
  8. Zbiórka elektrośmieci rozpocznie się w poniedziałek. Urządzenia układajmy w rogu parkingu naprzeciw probostwa. Wywóz jest zaplanowany w środę o 10:00. Zbiórką wesprzemy misjonarzy pracujących w najuboższych krajach.
  9. Proszę o stosowanie się do wskazań dotyczących przystępowania do Komunii, które wprowadziliśmy na początku czerwca:
    • podchodzimy w procesji dwoma rzędami, idąc od tyłu środkiem kościoła; odchodzimy na boki według zasady: z lewego rzędu w lewo, z prawego – w prawo;
    • tworzenie procesji zaczynamy bezpośrednio po słowach „a będzie uzdrowiona dusza moja”;
    • procesję rozpoczynają osoby z chóru i krużganków, następnie z ławek zewnętrznych, na końcu z ławek wewnętrznych oraz stojący na zewnątrz kościoła;
    • przed Komunią przyklękamy na jedno kolano, chyba że komuś nie pozwala na to stan zdrowia (wówczas można się skłonić); Komunię przyjmujemy w postawie stojącej;
    • wierni mający problem z chodzeniem niech siadają w ławkach z przodu; do Komunii przystępują na końcu, idąc tam i z powrotem najkrótszą drogą, lub komunikujący podejdzie do nich;
    • w czasie epidemii zaleca się przyjmowanie Komunii na rękę; ręce można zdezynfekować w tyle kościoła; Komunię należy przyjąć bezpośrednio po jej otrzymaniu (nie po drodze czy w ławce);
    • osoby niezdolne do przyjęcia Komunii na rękę proszę podchodzić na końcu procesji.