OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06.09.2020 – 23. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Aktualne są następujące zasady związane z epidemią:
    • korzystający z dyspensy od niedzielnej mszy (starsi, osoby z objawami choroby i obawiające się zarażenia) niech uczestniczą poprzez transmisje;
    • podczas mszy wewnątrz kościoła należy zakryć usta i nos (maseczka/przyłbica), na zewnątrz wystarczy zachować dystans 2 m od innych;
    • spowiedź odbywa się w konfesjonale w reżimie sanitarnym.
  2. Dziś kolekta na bieżące potrzeby parafii.
  3. W poniedziałek o 8:30 proszę dyspozycyjnych mężczyzn o pomoc przy rozładunku transportu kafli podłogowych.
  4. W środę o 18:00 zostanie odprawiona msza za ++ mieszkańców i ++ z rodzin mieszkających przy ulicy Obywatelskiej.
  5. W sobotę o 10:00 zapraszam Dzieci Maryi i ministrantów na mszę rozesłania. W ten sposób uroczyście rozpoczniemy kolejny rok formacyjny obu grup.
  6. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na spłatę remontu dachu. Jest to 13. dzień miesiąca, odprawimy więc wieczór fatimski: różaniec o 15:30, msza o 16:00, a po niej procesja (należy zabrać świece). Za wieczór jest odpowiedzialna Róża św. Jacka.
  7. Epidemia spowodowała m.in. odwołanie nabożeństw wielkopostnych. Chciałbym zaprosić na Drogę Krzyżową, którą oprawimy po mszy świętej w poniedziałek 14.09 (święto Podwyższenia Krzyża Świętego). Pomodlimy się za zmarłych zapisanych w przyjętych a nieodczytanych w Wielkim Poście wypominkach (zaleckach).
  8. Odwołane przed wakacjami bierzmowanie jest planowane na piątek 18.09 o 18:00. Szczegółowe informacje na stronie internetowej.
  9. Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się 19.09. Zapisy w kancelarii parafii św. Marii Magdaleny, szczegóły na plakacie w gablotce.
  10. Wskazówki dotyczące przystępowania do Komunii:
    • podchodzimy w procesji dwoma rzędami, idąc od tyłu środkiem kościoła; odchodzimy na boki według zasady: z lewego rzędu w lewo, z prawego – w prawo;
    • tworzenie procesji zaczynamy bezpośrednio po słowach „a będzie uzdrowiona dusza moja”;
    • procesję rozpoczynają osoby z chóru i krużganków, następnie z ławek zewnętrznych, na końcu z ławek wewnętrznych oraz stojący na zewnątrz kościoła;
    • przed Komunią przyklękamy na jedno kolano, chyba że komuś nie pozwala na to stan zdrowia (wówczas można się skłonić); Komunię przyjmujemy w postawie stojącej;
    • wierni mający problem z chodzeniem niech siadają w ławkach z przodu; do Komunii przystępują na końcu, idąc tam i z powrotem najkrótszą drogą, lub komunikujący podejdzie do nich;
    • w czasie epidemii zaleca się przyjmowanie Komunii na rękę; ręce można zdezynfekować w tyle kościoła; Komunię należy przyjąć bezpośrednio po jej otrzymaniu (nie po drodze czy w ławce);
    • osoby niezdolne do przyjęcia Komunii na rękę proszę podchodzić na końcu procesji.